سازمان ملل صندوق جهانی مقابله با کرونا تاسیس می‌کند

سازمان ملل متحد صندوقی برای تامین هزینه پیشگیری از شیوع کروناویروس و حمایت از درمان بیماران در سراسر جهان تاسیس می‌کند.وزارت خارجه نروژ اعلام کرد، هدف از تاسیس این صندوق برای کمک به کشورهای در حال توسعه با سیستم‌های درمانی ضعیف در مدیریت این بحران و همچنین مقابله با تبعات بلندمدت آن است. سازمان ملل متحد به زودی تاسیس این صندوق را رسما اعلام می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از خبرگزاری رویترز، اینه اریکسن سوریده Ine Eriksen Soereide وزیر امور خارجه نروژ  در بیانیه ای گفت یک صندوق متشکل از فعالیت چند موسسه و نهاد اهدا کننده تحت حمایت سازمان ملل با هدف موثرتر واقع شدن تلاش های جهانی برای مقابله با کرونا و حمایت از بیماران کرونایی تاسیس می شود.

وی گفت: هدف از تاسیس این صندوق کمک به کشورهای در حال توسعه ای است که نظام سلامت ضعیفی در رفع این بحران دارند. این صندوق همچنین مقابله با تبعات بلندمدت شیوع این ویروس را هدف قرار می دهد.

در بیانیه وزارت امور خارجه نروژ آمده است که اعلام رسمی تاسیس این صندوق در روزهای آتی خواهد بود.

 بر اساس آمار رویترز، تقریبا ۳۴۰ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس جدید کرونا مبتلا شده اند و حدود ۱۵ هزار نفر جان باخته اند. شمار  جان باختگان در ایتالیا از آمار چین نیز که ویروس از آنجا شیوع یافت، پیش گرفته است.

طبق آخرین آمار در نروژ تاکنون دو هزار و ۳۸۵ نفر به این ویروس مبتلا شده اند که از این نفر ۷ نفر جان خود را از دست داده اند. شمار بهبود یافتگان از ابتلای به این ویروس در نروژ ۶ نفر بوده است.

«یاراند ریستاد» Jarand Rystad از برجسته ترین تحلیلگران نروژی در حوزه اقتصاد نفت پیش بینی کرد که سیر نزولی این بهای این کالای راهبردی ادامه خواهد یافت به گونه‌ای که احتمالا به ۱۰ تا ۱۵ دلار در هر بشکه خواهد رسید.


خبر پیشنهادی
گزارش عملکرد 9 ماهه شرکت‌های PSP؛

دوران ولخرجی شرکت‌های پرداخت در حال اتمام است


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی