رشد ۵۰ درصدی ارزش بازار USDC - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

رشد ۵۰ درصدی ارزش بازار USDC

داده‌ها حاکی از آن است که تا تاریخ ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۱، ۱۲۹.۳ میلیارد دلار استیبل کوین در گردش وجود دارد که این مقدار ۶.۵۴درصد کل اقتصاد رمز ارزها را شامل می‌شود. USDC دومین استیبل کوین برتر بازار است که شاهد افزایش چشمگیر ارزش بازار خود بوده و طی ۱۲۵ روز بیش از ۱۰ میلیارد دلار رشد داشته است.

به گزارش بانکداری الکترونیک به نقل از Bitcoin.com همانطور که قبلا اعلام شده بود ارزش بازار تتر (USDT) تقریبا به ۷۰ میلیارد دلار نزدیک شده است و طی ۵ سال اخیر رشد ۱۵۰۰درصد را تجربه کرده است. استیبل کوین غیرمتمرکز دای (DAI) نیز توسط پروژه MakerDAO صادر شده است. ارزش بازار دای طی ۱۲ ماه اخیر بیش از ۸۰۰درصد افزایش یافته و ارزش کل استیبل کوین‌های دای به ۶ میلیارد دلار رسیده است.

 

 

ارزش بازار استیبل کوین USDC

ارزش بازار USDC، استیبل کوین دوم بازار، طی تقریبا ۴ ماه رشد چشمگیری داشته و به ۳۰.۹ میلیارد دلار رسیده است. استیبل کوین USDC توسط کنسرسیوم سنتر (Centre Consortium) صادر شده است. کوین‌بیس نیز یکی از اعضای آن است. در تاریخ ۲۳ می ۲۰۲۱، ارزش بازار USDC تقریبا ۲۰ میلیارد دلار بود. طی ۴ ماه اخیر، ارزش باز‌ار این استیبل کوین ۱۰ میلیارد دلار افزایش یافته است. بنابراین، ارزش بازار USDC از تاریخ ۲۳ می تاکنون ۵۴درصد و طی ۳۰ روز اخیر تقریبا ۱۴.۱درصد افزایش یافته است.

بر اساس گزارش‌های قبلی میهن بلاکچین، شرکت سنتر در تیر ماه اعلام کرده بود استیبل کوین USDC در آینده روی شبکه‌های آوالانچ، Celo، Flow، هدرا، کاوا، Nervos، پولکادات، Stacks، تزوس و ترون عرضه می‌شود.

۱.۵ درصد از کل اقتصاد رمز ارزها در دستان استیبل کوین USDC است

استیبل کوین USDC مدتی است که محبوبیت چشمگیری یافته است، زیرا کاربران از آن برای محافظت در برابر نوسانات قیمت، استفاده در برنامه‌های دیفای و سایر موارد بهره می‌برند. در حال زمان نگارش این خبر و بر اساس داده‌های کوین‌مارکت‌کپ، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال ۱.۸۴ تریلیون دلار است که ۱.۵۶درصد از آن متعلق به USDC است.

روز شنبه، حجم معاملات جهانی USDC تقریبا ۳ میلیارد دلار گزارش شده است. اگرچه معمولا قیمت USDC به دلیل آنکه پشتوانه دلاری دارد، نوسان بسیار اندکی دارد، اما با این حال می‌توان شاهد نوسان قیمت آن به ۰.۹۸ الی ۱.۰۲ دلار باشیم. در تاریخ ۸ می ۲۰۱۹، قیمت USDC به ۱.۱۷ دلار رسیده بود که ۱۴.۶درصد نسبت به قیمت کنونی بیشتر بود.

اگرچه تتر و USDC سلاطین عرصه استیبل کوین‌ها هستند، اما بسیاری از استیبل کوین‌های دیگر نیز شاهد رشد بوده‌اند. برای مثال، طی ۳۰ روز اخیر استیبل کوین WUSD رشدی ۵۵.۲درصد، CUSD رشدی ۴۷.۴درصد و USDP نیز رشدی ۲۶.۴درصد را در ارزش بازار خود به ثبت رسانده‌اند.


خبر پیشنهادی
اکوسیستم پرداخت روی میزسخن مسئولان و طراحان(بخش دوم)

پل و کهربا؛ قطعات تکمیل پازل امنیت پرداخت

اکوسیستم پرداخت روی میز سخن مسئولان و طراحان(بخش اول)

پل و کهربا؛ دو بال تحول در مبادلات خرد


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما